poniedziałek, 22 maja 2017

Ekspresowy mus z rabarbaru na bananowej jaglance

Temperatura na dworze nareszcie trzyma poziom 20 stopni, dzięki czemu produktywność wzrosła dziesięciokrotnie! Przez moją głowę przelatują coraz poważniejsze myśli przeprowadzki do ciepłych krajów. Ale! Póki co cieszę się tym co mam. A jeśli o radości mowa... czas otworzyć sezon na rabarbar! 


Ten kwaskowy smak kojarzy mi się z kruchym ciastem mojej babci... Jako dziecko krzywiłam się na jego widok, ale jak to mówią, ludzie się zmieniają. Z upływem czasu przerodziłam się w fanatyczkę rabarbaru i co roku z utęsknieniem czekam na czas, gdy zagości on na targowych straganach.

Składniki:
-kasza jaglana (ok.50g)
-jeden banan (ok.100g)
-dwie łyżki serka wiejskiego (ok.50g)
-jedna łodyga rabarbaru
-cynamon
-garść jagód goji (ok.15g)

Wykonanie:
Kaszę jaglaną zalewamy wrzątkiem i gotujemy. W tym czasie obieramy rabarbar i kroimy go w plasterki. Wrzucamy na patelnię, podlewamy wodą na ok. 1 cm i dusimy pod przykryciem przez ok.8 min  Gdy zacznie się całkowicie rozpadać dodajemy słodzik i cynamon, dokładnie mieszamy do uzyskania  konsystencji musu. Do ugotowanej kaszy dodajemy rozgniecionego banana, jagody goji i dokładnie mieszamy. Przekładamy ją do miski, polewamy musem z rabarbaru i serkiem wiejskim. Gotowe!


Całość ma ok. 380 kcal. Smacznego !